Připojení k internetu může mít opravdu velké množství různých specifikací, které mohou rozhodovat o tom, jak kvalitní internet je a na co je nejlepší volbou. Mimo toho ale porovnání připojení nezávisí nutně jenom na parametrech konkrétní ho tarifu, ale také na technologii samotné.

A právě technologie jsou to, co se dost často zapomíná porovnávat. My na to ale nezapomeneme a dnes se naopak podíváme na to, jak nejužívanější technologie internetu ovlivní porovnání připojení a jeho výsledky.

Porovnání připojení s jasným favoritem

A začneme hned technologií připojení k internetu, která je stoprocentním favoritem. A to je optický kabel jako takový. připojení pomocí optického kabelu je v současnosti nejrychlejším a také nejstabilnějším připojením, které můžeme využívat. Zásadní výhodou u něj je samotný přenos signálu, který prochází přes optické vlákno, které netrpí neduhy jako připojení k internetu pomocí metalických kabelů.

Kabelové připojení jako zlatý střed

Porovnání připojení by nemělo mít jen vítěze, ale také by měl mít zlatou střední cestu. A tou je právě připojení kabelem. Dnes už jsou metalické kabely méně dokonalou technologií, ale zcela naopak jsou technologií nejrozšířenější. Můžete tak hojně využívat výhod takového připojení bez problému po většině republiky. Rychlosti se přitom dostanou i ke gigabitu a nabídnou super výkon.

Připojení vzduchem mezi elitou

I samotné připojení vzduchem sice není v porovnání připojení schopné jakkoliv konkurovat rychlostí a stabilitou, ale mnohdy je i jediným řešením tam, kde není zasíťováno. Z toho důvodu jsou tak technologie jako wifi internet i dnes velice často používané. Nabídnou přitom desítky až stovky megabitů získané svým vlastním přijímačem, což je také jistá výhoda oproti konkurenci.