Neomezené tarify tu s námi již nějakou dobu jsou a konečně dokázaly ukojit stále větší a větší požadavky na datové limity, které se postupem času stávaly neúnosné pro většinu tarifů. I přesto, že tu jsou již jako standardní služba ale většinou nejsou ničím levným.

Zcela naopak, u celé řady operátorů se dostanete na ceny kolem tisíce korun, abyste se dostali na neomezené tarify. U některých to jde ale i levněji, jak ukázalo porovnání neomezených tarifů našima očima.

Porovnání neomezených tarifů vyhrává T-mobile

Pokud bychom se zaměřili jenom na cenu tarifu a vlastnost, že ne neomezený, tak porovnání neomezených tarifů má svého vítěze poměrně rychle. U společnosti T-mobile se totiž dostanete na neomezená data již kolem přibližně šesti set korun, což je zatím nepřekonaná hodnota od ostatních.

Je v tom ale nějaký háček? Samozřejmě, že nějaký najdete. Hlavním háčkem je to, že T-mobile u levných variant neomezeného tarifu limituje rychlost, jako mobilní internet bude fungovat. Jedná se ale o hodnoty startující na poli 4G, takže rozhodně nejde o „loudavý“ internet.

Jak je na tom jeho konkurence?

Nebylo by to ale porovnání neomezených tarifů, abychom mluvili jenom o jednom. Užívat si neomezená data můžete také u společnosti O2, a to v ceně startující okolo osmi set korun, tedy přibližně o dvě stovky dráž, než je tomu u T-mobile. Ovšem, bez rychlostních omezení.

Asi nejhůř z našeho pohledu ale při současném nastavení tarifů vypadá společnost Vodafone. Tak sice nabízí neomezená data také v maximální rychlosti, ovšem cena tarifů startuje někde kolem jednoho tisíce korun. Z pohledu ceny se tak může šplhat poměrně vysoko od nejlevnější varianty. Otázkou zůstává, jak moc velkou prioritou pro uživatele ale může být také rychlost oproti ceně.