Pevný internet od Vodafone je zase o něco rychlejší, což věrní zákazníci červeného operátora zaručeně ocení. Až 99 % domácností již může mít internetové připojení od Vodafone, kde je možné využívat rychlost až 1 GB za sekundu.

Vysokorychlostní pevný internet

Pevný internet spadající pod záštitu Vodafone umí být pořádně rychlý. Samozřejmě rychlost internetového připojení až 1 GB za sekundu si nemohou dopřát úplně všichni zákazníci – alespoň prozatím to není možné.

Jedna třetina zákazníků může využívat internet na doma s příjemnou rychlostí minimálně 100 Mbit/s, což je naprosto dostačující pro běžně náročného uživatele. Oproti minulému roku je to jasný krok vpřed, protože v té době byl internet s rychlostí 100 Mbit/s dostupný pouze pro cca 14 % zákazníků.

5 desítek tisíc domácností může využívat připojení o rychlosti 1 GB

V současné době dokáže Vodafone zajistit připojení k internetu o rychlosti 1 GB cca 50 tisícům domácností, za což z velké části vděčí spolupráci se společností CETIN a její infrastruktuře. Kromě toho se červený operátor rozhodl navázat spolupráci ještě s několika dalšími partnery, což mu umožní zajistit ultra rychlý internet stovce tisíc domácnostem.

Do roku 2020 je v plánu nabídnout síť nové generace polovině zákazníků. Vzhledem k tomu, že je Vodafone současným lídrem v rychlosti připojení v mobilních službách, se není čemu divit, že se výrazně podílí i na snaze zajistit co možná největšímu počtu uživatelů nejvyšší možnou rychlost internetového připojení.