Optický internet od mobilního operátora T-Mobile již využívá více jak 40 000 českých domácností. Navzdory situaci, která u nás střídavě panuje od března tohoto roku, se růžový operátor opravdu činil a k optickému internetu připojil již více jak 40 000 domácností. Do konce roku by chtěl pokrýt ještě dalších minimálně 30 000 domácností.

Optický internet využívá stále více domácností

S výstavbou optické sítě T-Mobile nelenil ani během pandemie Covid 19. Za tento rok se již optickým internetem od růžového operátora chlubí 40 000 domácností a další budou postupně přibývat.

Stavba se sice během první vlny koronaviru částečně zpomalila a další komplikací byly problémy týkající se shánění stavebních povolení a souhlasů majitelů se zavedením přípojky, ale T-Mobile se snažil dodržet své plány a jak se zdá, povedlo se mu to na výbornou.

Rychlost optického připojení až 1 Gb/s

Rychlost optického připojení nyní dosahuje rychlosti až 1 Gb/s, což rozhodně není málo a uživatelé si rychlý internet užívají. Časem by se mohla rychlost na stejných přípojkách zvýšit až na 10 Gb/s. Operátor se nechal slyšet, že plánuje do optiky investovat nemalé peníze – ve hře je až 15 miliard korun.

Kromě toho, že se T-Mobile snaží budovat vlastní přípojky, rozšiřuje svoji působnost také tím, že je kupuje od menších poskytovatelů.