Pojem nejrychlejší internet je stále častěji skloňovaný. Jasně, bez internetu bychom si asi nedokázali představit moderní život, využíváme jej jak v práci, tak i v osobním životě. Opravdu ale všichni nutně potřebujeme nejrychlejší internet dostupný na trhu? Nebo se v tomto případě chováme tak trochu jako naivní ovce jdoucí ve stopách stáda…?

Co je to ten nejrychlejší internet?

Pod termínem nejrychlejší internet si lze logicky představit nejrychlejší možné připojení, které je na současném trhu dostupné. Mobilní operátoři se mezi sebou neustále předhání, který z nich vám dokáže nabídnout vyšší rychlost stahování i nahrávání, takže se není čemu divit, že jedno čtvrtletí vede na pomyslném žebříčku T-Mobile, dalšího čtvrt roku na samotné špičce můžeme vídat společnost O2 a poté se na vrcholek vyšplhá Vodafone.

Jakou rychlost internetu potřebujete?

Lidé pro sebe často chtějí jen to nejlepší, na čemž samozřejmě není nic špatného. Co se ale rychlost internetu týče, mnozí kolikrát chtějí více, nežli vůbec potřebují. A následně platí vysoké měsíční sumy za internetové připojení, které ve své podstatě ani nevyužijí. Proto se ptáme na otázku: není to zbytečné?!

A co vy? Zamysleli jste se nad tím, jak vysokou rychlost internetu potřebujete? Nebo jste zkrátka jako řada dalších bezmyšlenkovitě sáhli po tom nejlepším, co vám bylo nabídnuto? Možná i vy totiž patříte k lidem, kteří měsíčně za internet zaplatí více, nežli kolik by bylo nutné. Zbytečně!

Jak náročný jste uživatel?

Rychlost internetu zjistíte jednoduše, stačí se jen zamyslet nad tím, co na internetu běžně děláte. Věřte nebo ne, ale pokud si chodíte na internet pouze přečíst nejnovější zprávy, sem tam odešlete nějaký ten email a možná se čas od času připojíte k některé sociální sítí, nepotřebujete internet o rychlosti 100 Mbit/s. Naopak pokud třeba nahráváte videa na youtube, streamujete nebo se věnujete internetové tvorbě, bude pro vás limit 20 Mbit/s opravdu málo.