Pevný internet je dnes už naprostou samozřejmostí pro všechny domácnosti a společnosti. Bez něj si zkrátka nedokáží moderní lidé představit svůj každodenní život. I proto je pevný internet neustále zdokonalovaný poskytovateli připojení k internetu a standardně dnes můžeme pevné internetové připojení vybírat ve velkém množství rychlostních tarifů, a dokonce i technologií připojení.

Přitom nejmodernější technologií, kterou v dnešní době používáme, je optický internet. Pevný internet vedený přes optický kabel nabízí opravdu velkou rychlost a stabilitu, kterou nejsou schopna žádná další zařízení dohnat. Je proto i značně nadčasový.

Proč investovat do optického internetu?

Optický internet je rozhodně druh připojení k internetu, které patří mezi ty nejlepší na světě. Důvod je ten, že se zde nepoužívají žádné polovodičové součástky, ale namísto toho se celý signál posouvá pomocí optického vlákna LED diodovou variantou, nebo laserovou variantou.

U obou variant můžete spoléhat na to, že vám připojení k internetu nabídne opravdu vysokou rychlost a stabilitu bez výpadků. Každý typ má jen jiný dosah, což je ve finále starostí pouze pro poskytovatele, který pevné připojení k internetu zprostředkovává.

Zkontrolujte si dostupnost připojení

Jedinou nevýhodou, kterou pevný internet přes optický kabel má, je jeho technologicky složité a nákladné šíření. Proto i v dnešní době není vzácností, že celé oblasti jako jsou malá města nebo vesnice nemají tento typ připojení k internetu k dispozici. Dokonce i ve velkých městech najdeme standardně místa, kde není optický kabel stále přivedený. V každém případě si vždycky lze přes vyhledávače cen nebo přes poskytovatele připojení ověřit, jestli je daný typ připojení používaný také u nás. Většina poskytovatelů tarify s optickým kabelem označují jinými názvy.