Poplatek za převod kreditu – to byla novinka, se kterou teprve nedávno přispěchali mobilní operátoři v reakci na zrušené poplatky za předčasné ukončení smlouvy. Největší trojice operátorů na českém trhu ale nepočítala s kritikou, která přišla jako lavina.

Kolik se platilo za poplatek za převod kreditu?

Poplatek za převod kreditu, který si chtěl zákazník převést společně se svým telefonním číslem od jednoho operátora ke druhému byl zpoplatněn u každého operátora jinak. Nejdražší to měli zákazníci, kteří odcházeli od modrého operátora O2 – ten si totiž za tuhle službu účtoval částku ve výši 199 Kč. Nejlevnější to pak bylo u růžového operátora T-Mobile, který po přecházejících zákaznících vyžadoval částku 119 Kč. Červený mobilní operátor Vodafone se nacházel uprostřed, i on však tuhle službu účtoval.

Operátoři neustáli kritiku ze strany zákazníků

Operátoři využili příležitosti a začali si účtovat poplatek za převod nespotřebovaného kreditu. Jednali tak v závislosti na skutečnost, že si od prvního dubna tohoto roku nemohou účtovat sankce za předčasné ukončení smlouvy.

Trojice českých operátorů ale nepočítala s kritikou, která po zavedení nové zpoplatnění služby přišla. Zákazníkům se samozřejmě ani trochu nelíbilo, že po nich operátoři při přechodu ke konkurenci vyžadují peníze za převod kreditu, který nespotřebovali. A tak svoji nespokojenost dali dost jasně najevo.

Operátoři poté v závislosti na stále se zvyšující počet nespokojených zákazníků poplatek zrušili.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 54 návštěvníků