Sociální sítě jsou místem, které nám nabízí neuvěřitelné množství zábavy a možností komunikace. Zároveň je na nich ale online bezpečnost jednou z věcí, která je extrémně ohrožena. Ačkoliv je online bezpečnost z pohledu dokonalosti sítí jako takových dost vysoká, tak bezpečnost užívání sociálních sítí a nastavení uživatelských účtů je velice odlišná.

Při každodenním připojení k internetu přitom používáme sociální sítě k zábavě, komunikaci i práci, přičemž velice často ignorujeme, jak je na tom naše online bezpečnost na jednom z nejcitlivějších míst v rámci moderního internetu. A přesně na to se podíváme v rámci dnešního článku.

Rizika, která nám sociální sítě neříkají

Sociální sítě rozhodně nejsou žádné všeobecně považované zlo a ohrožení při připojení k internetu, jak se celá řada lidí snaží říkat. Je to spíše dost naopak. Přitom ale existuje jedna věc, kterou nám sociální sítě explicitně neříkají a pro online bezpečnost je to velice důležité. Extrémně důležitou věcí je, že jakákoliv multimédia publikujete online na sociálních sítích, tak je dáváte do volné licence pro všeobecné užití.

Nastavení profilu a bezpečnosti je základ

Sociální sítě nám přijdou jako ohrožení, přičemž největším ohrožením je naše vlastní neschopnost. To je dost nepříjemnou pravdou, kterou ale nelze jednoduše ignorovat. Bezpečnost během připojení k internetu je extrémně důležitá i jinde než na sociálních sítích, přičemž nám pro osobní online bezpečnost dávají sociální sítě jako takové celou řadu možností, jak profily ochránit proti úniku dat.

Základní nastavení vždy najdete v nastavení profilu, přičemž by pravidlem mělo být, že nechcete sdílet informace s lidmi, které nemáte v konkrétních skupinách přátel a blízkých spolupracovníků. Už jen to pomůže ochránit všechna citlivá data.