Víte, co je OKU kód? Pokud kroutíte hlavou, že netušíte, netřeba se stydět. Většina lidí totiž tenhle pojem nezná, nebo si jej hned nespojí s tím, s čím už mají zkušenost.

OKU kód – co to je?

Hned na úvod vysvětlení, co to ten kód zvaný OKU vlastně je. Prozradíme vám, že se pod těmito třemi písmenky ukrývají hned tři slova. Konkrétně se jedná o slova ověřovací kód účastníka. Pokud vám ani tahle definice stále nic neříká, pak ještě dodáme, že tenhle kód potřebujete, když chcete změnit operátora.

Uzavřeli jste smlouvu po 1. dubnu 2020?

Nyní se možná ptáte, kde tenhle kód najdete. Jestliže máte novou smlouvu, kterou jste uzavřeli nejdříve 1. dubna tohoto roku, pak OKU kód najdete přímo tam. Máte-li starší smlouvy, hledejte tenhle kód buď ve své mobilní aplikaci, v internetové samoobsluze nebo ve svém měsíčním vyúčtování.

Jak to funguje v praxi?

Je to úplně jednoduché. Pokud chcete změnit operátora a přejít tak od jednoho ke druhému, pak při přechodu operátorovi sdělíte vaše telefonní číslo společně s OKU kódem. Nutné je také prokázat vaši totožnost. Přenesení mobilního čísla od jednoho operátora k druhému trvá tři pracovní dny.