Přechod od jednoho mobilního operátora k druhému a samotný výběr toho správného může být strastiplná cesta plná zdržování i nepříjemných poplatků. Tyto nepříjemnosti by měla výrazně regulovat novela zákona, která by měla nabýt platnosti v dubnu roku 2020.

Rychlejší a pohodlnější přechod od mobilního operátora

Současné znění zákona určuje 10 denní lhůtu na převod čísla mezi operátory. Kdo by ale chtěl být bez svého telefonního čísla až 10 dní a doufat, že se to neprodraží. Novela zákona, která čeká na podpis prezidenta, zmenšuje 10 denní limit na pouhé dva dny a navíc nařizuje, že služba musí být vedena jako bezplatná. Při přechodu se můžete setkat o poplatky mobilního operátora, kterou jsou se službou spjaty.

Výrazně nižší sankce pro klienty

Přechod od mobilního operátora může nejen trvat, ale také se může nepříjemně prodražit. Operátor má nyní nárok až na 20% částky, kterou byste měli zaplatit v případě naplnění smluvní doby. Novela snižuje aktuálních 20% výrazně na pouhých 5%. Navíc v případě, že máte smlouvu s pevně určeným datem vypršení, máte možnost ji opustit s tří měsíční výpovědní lhůtou a to bez jakýchkoliv sankcí.