Není to tak dávno, co jsme vás prostřednictvím jednoho z našich článků informovali o snížení pokuty za změnu operátora. O této změně se mluví již několik měsíců, ale ke skutečnému snížení sankcí pravděpodobně dojde až od dubna příštího roku.

Novela zákona přinese nižší pokuty za změnu operátora

Novela zákona má za cíl snížit vysoké pokuty za změnu operátora a zároveň by měla zajistit krácení lhůty pro přenesení čísla. Změna by podle vlády měla vést k tomu, že se zvýší konkurence mezi operátory a slibuje si od toho i snížení cen za mobilní služby.

O kolik procent klesnou pokuty?

V rámci novely zákona dojde k poměrně razantnímu snížení, pokuty za změnu operátora totiž klesnou ze současných 20 procent na pouhých 5 procent! Zákazník tak v případě, kdy ukončí smlouvu před jejím vypršením, zaplatí operátorovi jen 5 % zbývající částky. Pakliže bude smlouva na dobu neurčitou a zákazník ji bude chtít ukončit více než 3 měsíce po podepsání, nebude dokonce platit vůbec nic.

Kratší doba pro převedení čísla

Změna se také bude týkat zkrácení doby pro přenesení čísla, která se ze současných deseti dní zkrátí pouze na dva pracovní dny. Novinkou také bude, že při přechodu zákazníci nebudou nuceni kontaktovat svého dosavadního operátora.