Vodafone minulý týden potrápil své zákazníky obrovským výpadkem služeb. Zákazníci tak měli problémy nejen s hlasovými službami, ale také s mobilními daty, televizí nebo pevným internetem. A to dlouhé 4 hodiny!

Výpadek Vodafone zaskočil minulý čtvrtek

Vodafone a především jeho zákazníci se s výpadkem potýkali minulý čtvrtek 25. května, kdy jim nefungovaly mobilní služby, pevný internet ani televize. První problémy se začaly objevovat okolo druhé hodiny odpoledne, kdy se ozývali nespokojení zákazníci, že něco není tak úplně v pořádku.

Problémy po celé republice

Problémy se objevovaly napříč celou Českou republikou a nedostatky byly hlášeny snad ze všech koutů naší země. Výpadek služeb červeného operátora se ale nedotkl všech jeho zákazníků, ačkoli jich potrápil opravdu hodně.

Zatímco některým zákazníkům se tak nedařilo naladit televizní vysílání, nefungovaly jim hlasové služby a někde dokonce zlobil i internet, jiní zákazníci pro změnu neměli o výpadku sebemenší tušení.

Příčina výpadku nebyly hned jasné

Výpadek Vodafone trval dlouhé čtyři hodiny. Až teprve poté se operátorovi podařilo vrátit věci zpátky do normálu. Příčiny, kvůli kterým k výpadku došlo, však nebyly hned jasné. Operátor slíbil, že se celá situace bude analyzovat. Za pravděpodobný důvod uvedl výpadek elektřiny, ke kterému došlo na klíčové části infrastruktury.