Částku přesahující 93 milionů korun žádá modrý operátor od státu za dotované budky. O2 poskytuje levnější volání pro zdravotně postižené a ačkoli za rok 2019 vyžaduje o 13 milionů méně nežli v roce 2018, i tak je to bezesporu obrovská suma.

Částka za dotované budky každým rokem klesá

Ze statistik si nelze nevšimnout, že částka, kterou modrý operátor za provoz dotovaných budek od státu vyžaduje, s každým rokem klesá. Příčinou je ubývající počet dotovaných budek. Dokonce již vyšly najevo zprávy, které hlásají, že dotované budky s příchodem dalšího roku ukončí svůj provoz úplně.

Levnější volání pro zdravotně postižené

Modrý operátor patřící do trojice nejsilnějších mobilních operátorů na českém trhu požaduje od státu za univerzální službu částku 25,5 milionu korun. Většina z této částky poputuje na provoz telefonních automatů. Zbytek z částky by měl podle O2 pokrýt volání jak v pevné, tak v mobilní síti pro zdravotně postižené.

ČTÚ prověřuje částky v žádostech

Český telekomunikační úřad nyní prověřuje částky obsažené v žádostech, které předložil modrý mobilní operátor. Právě proto zahájil ČTÚ se společností O2 hned dvě správní řízení.