Bez počítače si mnoho lidí neumí svůj život ani představit. Kdekdo by řekl, že počítač nebo notebook má v dnešní době doma snad úplně každý. Přeci jen to ale nebude tak úplně pravda! Díky nastalé situaci vzniklé pandemií koronaviru prodejci počítačů zaznamenali rapidní nárůst zájmu o tento druh zboží.

Počítače využíváme k osobním i pracovním účelům

Většina lidí využívá svůj počítač především k osobním účelům. Díky koronaviru, který se mimo jiné země dostal i sem k nám, ale vzrostl zájem o počítače především kvůli lidem, kteří začali svou práci vykonávat z domu.

Někteří si byli nuceni pořídit počítač proto, že jim zaměstnavatel nedokázal  zajistit potřebné podmínky pro práci z domu, samozřejmě se našli i zaměstnavatelé, kteří počítač svým zaměstnancům koupili.

Nárůst zájmu snižuje zásoby prodejců

Zatímco zájem o notebooky, stolní PC a jiné produkty, které se k těmto přístrojům neodmyslitelně pojí, stále skokově stoupá směrem nahoru, zásoby prodejců se rapidně snižují.

Někteří dokonce mají strach, že jim určité typy počítačů ze skladů zmizí úplně, zmiňují se o velkém zájmu především o firemní PC. Přesto ale do budoucna hledí pozitivně a jsou přesvědčeni, že se jim podaří uspokojit poptávku jejich zákazníků.