Portál Google mapy patří mezi nejpopulárnější a nejslibněji se rozvíjející projekty společnosti Google. Z čistě mapového portálu se projekt odrazil k všestrannému průvodci, který pomůže nejen při běžné orientaci, ale dokonce i při cestování do zahraničí a aktivním turismu.

Google mapy nabízí nové možnosti pro řidiče

Vývojáři portálu se nejspíše výrazně motivovali u aplikace Waze a nové vydání aplikace má mnoho nových šikovných funkcí. Aktuální Google mapy mají nejen informace o maximálních povolených rychlostech na oficiálních cestách, ale nyní mají i dynamické informace o uzavírkách a výjimečných dopravních situacích na silnicích. K získávání informací používá feed integrovaných služeb.

Nyní více nápomocné i turistům

Mapy od Google potvrzují, že samotná společnost Google je mistrem ve spojení svých nabízených služeb. Nově v mapách najdete přehled hodnocení a recenzí obchodů, podniků a služeb přímo uvnitř mapového portálu, aniž byste museli Google mapy opouštět. Tato hodnocení jsou nejen, že regulovaná, ale v zahraničí vám je aplikace navíc překládá podle vašeho domovského jazyka. Připravovanou funkcí je navíc mapování takzvaných “No Go” zón. Což jsou neklidné a nestabilní oblasti, kam se na dovolené nechcete nikdy podívat.