Nová pásma pro internet a televizi se Český telekomunikační úřad rozhodl přislíbit operátorům již v příštím roce. Číslo by přitom nemuselo být konečné. O pásma kmitočtů pro digitální televizi a vysokorychlostní internet bude jistě velký zájem.

Nová pásma pro internet a televizi v roce 2021

Letošní rok se pomalu chýlí ke svému konci, operátoři si proto s příchodem toho nového brousí zuby na pásma pro televizi a internet, které jim Český telekomunikační úřad přislíbil nabídnout v roce 2021.

Na začátku září tohoto roku ČTÚ ukončil veřejnou konzultaci, která se týkala nabídky kmitočtů v pásmu 26 MHz. Tyto kmitočty by měly být podle všeho využity pro vysokorychlostní 5G síť, která by mohla nabídnout rychlost až 10 Gb/s.

Uvolní se frekvence pro nové televizní multiplexy

Nikomu určitě neunikl přechod na nový televizní standard. Po dokončení přechodu na televizní standard DVB-T2 budou uvolněny ještě další frekvence pro dva nové televizní multiplexy. Jeden z nich bude regionální a druhý celoplošný.

Zhruba do měsíce by mělo být jasné, co s volnými frekvencemi bude. Je ale pravděpodobné, že půjdou do další aukce – uvedla předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu.