Datový limit je jednou z nejzásadnějších otázek, pokud chcete vybrat moderní a kvalitní tarif. Standardně totiž můžeme datové limity potkávat v různých cenových hladinách a pochopitelně ve zcela odlišných kapacitách.

Jenže otázkou je, kdy se rozhodnout pro konkrétní datový limit? Na jednu stranu je lepší mít stále více nežli méně. Ale zároveň bychom měli myslet na to, že je zbytečné přeplácet velké datové limity, pokud se ani zdaleka nepřiblížíme jejich čerpání.

Jaký datový limit postačí na základní užívání?

Představme si člověka, který mobilní internet používá především na základy jako je hledání spojů, občasné čtení novinek, zprávy a podobné věci. V takovém případě rozhodně nemusíme hledat datový limit, který by byl ve vysokých číslech.

Standardně takové limity najdeme u tarifů, které ani zdaleka nejsou na internet v mobilu optimalizovány. Pokud budeme mít alespoň 100Mb, ideálně k jednomu gigabajtu, tak se nemusíme bát toho, že by pro standardní užívání kapacita nestačila.

Zlatá střední cesta

V některých případech ale můžeme být uživateli, kteří pravidelně používají mobilní data v širším spektru. Typickým příkladem mohou být například hlavně lidé co potřebují pracovat online, a tak čas od času stahují dokumenty, koukají na multimédia nebo si užívají více zábavy online. Pokud se budeme držet v mezích do 10Gb, tak máme dost dat za příjemné peníze!

Neomezený datový limit pro náročné

Ačkoliv je to už všeobecně známé, tak se vždycky hodí připomenout, že v rámci domácích tarifů můžeme bez problémů využívat také neomezená data. Neomezený datový limit rozhodně využijí uživatelé, kteří tráví hodně času online prací a zábavou. Přitom se nemusíte bát, protože cena takových tarifů není o moc vyšší, než je tomu u standardních kapacit.