Internet používají lidé po celém světě, což nám sice otevírá neskutečné možnosti, ale zároveň pro nás tato skutečnost představuje určitou hrozbu. Řeč je především o uživatelích s nekalými úmysly, kteří prostřednictvím internetu dokážou proniknout do počítače kohokoli z nás a ukrást z něho citlivá data. Proti této hrozbě i mnoha dalším chrání internet neuronová síť.

Co je neuronová síť?

Možná se o pojmu neuronová síť dozvídáte z dnešního článku úplně poprvé. Proto vám tento pojem vysvětlíme. Na jejím vzniku spolupracovala Whabelone, což je brněnská firma, společně s ČVUT. Dali vzniknout umělé inteligenci, která dokáže sbírat data o aktuálních hrozbách, jež následně předává přímo DNS serveru. Vytváří tak přesný seznam cílových adres, které jsou využívány pro nejrůznější viry.

Jak ten internet vlastně funguje?

Měli byste vědět, že veškerá data, která si prostřednictvím internetu stáhnete, nedokáže vámi vybraný operátor, který vám internet poskytuje, analyzovat. Nejedná-li se přímo o útok, nesmí zablokovat příchozí komunikaci. Je na každém z nás, abychom se chránili prostřednictvím správně nastaveného firewalle, abychom používali antivirový program a pravidelně aktualizovali operační systém.