Není to ani dva roky, co se poprvé na českém trhu ukázal neomezený internet. T-mobile tehdy otevřel novou bránu technologií během své letní akce pro všechny stávající i nové klienty a zanedlouho neomezený internet začala nabízet i celá řada dalších operátorů.

Dnes již všichni hlavní operátoři tuto službu běžně nabízejí a internet bez omezení je tak každodenní součástí tarifů a obchodních nabídek. O2 se ale rozhodlo jít jinou cestou než běžnou cestou nízko ceny. Tarify O2 NEO patří mezi dražší, co lze sehnat, ale kvalita služeb za to rozhodně stojí.

Neomezený internet v O2 NEO začíná nad tisíci korun

Pokud se podíváme na nabídky dalších operátorů, tak najdeme celou řadu nabídek od operátorů, které se pohybují od ceny kolem šesti až sedmi stovek za tarif, který neomezený internet obsahuje. O2 se tak rozhodlo začít o téměř dvojnásobnou cenu výše, protože NEO tarify začínají na 1 099 Kč.

Nabízí ale mnohem víc než jen data a už za základní tarif si seženete kompletní neomezené minuty, SMS i neomezený internet. Otázkou tedy zůstává, čím se odlišují cenové tarify, když i u základu máme vše neomezené?

Více peněz, větší rychlost a vy nejvyšší nadstavbě i World Wide internet

Cenová nabídka se poté pohybuje přes 3 vyšší tarify po několika stovkách až k té nejdražší verzi v ceně 2 499 Kč. Neomezené volání, SMS a neomezený internet tady získává větší hodnotu na tom základě, že je od O2 limitovaná rychlost. Zatím co u základu můžete počítat 5Mb/s tak o stupeň dál už můžete užívat internet čtyřikrát rychlejší.

Nejvyšší nabídka pak obsahuje internet bez omezení fungující na technologii 4G+ s maximální rychlostí a 300Mb/s! Čímž dokážete překonat kdejaké standardní domácí připojení. Největší výhodou nejdražšího tarifu je ale možnost celosvětové komunikace. V měsíčním balíčku totiž najdete také deset hodin volání ze zahraničí a 1Gb mimo zóny na které se vztahuje datový roaming mimo EU.