Donedávna byla představa mít neomezený internet v telefonu poměrně zábavná. V minulém roce se ale z ničeho nic vynořila společnost T-mobile s možností neomezených dat po dobu letních prázdnin, a to dokonce na ploše celé Evropské unie. Neuvěřitelné se tak stalo pravdou a neomezený internet se během následujících měsíců dostal do repertoáru všech dalších majoritních operátorů. Kdo by však očekával že internet nemající omezení v datech bude stát spoustu peněz, tak je na omylu.

V porovnání s možností neomezených dat je cena za jeho užívání nastolená opravdu více než jen adekvátně. Tarify z vysokých datových sazeb na neomezené datové balíčky dokázaly přejít jen za cenu zdražení o částky kolem stokoruny.

Neomezený internet dostupný u všech operátorů

Všichni základní operátory z velké trojice Vodafone, T-mobile a O2 dnes už nabízejí tarify s neomezeným internetem svým zákazníkům rovnou v několika balíčcích. Pro zastánce dobíjecích SIM karet bez závazků jsou pak možnosti pořídit neomezený internet například jako denní, či víkendovou akci anebo v případě operátora Vodafone lze dokonce uzavírat tarifní smlouvy bez dlouhých závazků aniž, by to stálo příplatky. Neomezený datový balíček v mobilu tak dokázal během jednoho roka zasáhnout do všech operátorů a pochopitelně si především u mladé generace získal výraznou oblibu.

Cena tarifů s neomezeným internetem

Tarify, kde je neomezený internet jsou většinou tou nejvyšší nástavbou tarifních úrovní. Dá se tak tedy v klidu říct, že ze zásady internet bez omezení znamená i spojení s neomezenými minutami a SMS: Cena se pohybuje od sedmi set korun výše, na základě zbytku balíčku. Někteří operátoři navíc nabízejí internet bez omezení i ve specifických balíčcích například pro studenty, nebo ve volitelných setech podle individuálních potřeb každého zákazníka.