Ve světě tarifů si dnes můžeme vybírat z tak velkého množství, které jsme nikdy dříve neměli k dispozici. Mimo spousty jiných novinek jsou v čele pozornosti hlavně tarify, které nabízejí neomezená data.

Pro dnešní aktivní uživatele jsou neomezená data téměř nutností, protože mimo jiné aplikace a sociální sítě čerpají opravdu velké množství zdrojů. Jenže stejně tak jsou taková data účtována za rozdílných podmínek. Jak je to vůbec možné?

Neomezená data u většiny poskytovatelů

Pokud se podíváme do minulosti, tak to není až tak dávno, co se neomezená data poprvé dostala na sluneční světlo. Konkrétně v roce 2019 se totiž společnost T-mobile rozhodla neomezená data nabídnout všem klientům na omezené období v létě. Pochopitelně zakrátko následoval i neomezený tarif, který jako první uvedl neomezená data v České republice.

Pro konkurenci tak nebylo moc času a v řádu týdnů se začaly ukazovat další a další mobilní tarify i od největších soků v podobě Vodafone a T-mobile. Dnes už tvoří neomezená data víceméně základ nabídky pro většinu dostupných tarifů u většiny poskytovatelů.

Stejná neomezená data, ale za jiné peníze

Pokud vybíráte také vy mobilní tarify obsahující neomezená data, tak vás možná dokáže zmást nabídka. Většinou se totiž bavíme o zcela neomezených tarifech, které ale i u stejného poskytovatele stojí rozdílné peníze. Jak je to možné?

Důvodem je, že v rámci rozdílné cenové nabídky poskytovatelé sáhli k další možnosti, jak odstupňovat jednotlivé tarify. V tomto případě neomezené tarify mají vždy neomezený objem dat, ale zcela naopak nabízejí omezenou maximální rychlost, jako data lze čerpat. Na základě toho tak můžete získat neomezená data i za poměrně příjemné peníze, pokud pro vás rychlost připojení není přednější, než samotný objem dat.