Přenosné nebo bezdrátové připojení k internetu rozhodně není věcí, kterou bychom stabilně používali v rámci domácností v místech, kde je dobré zasíťování. Jenže mohou být objekty, kde trávíme hodně času a pevný internet zde není. V ten moment přichází wifi internet, který je specifickou možností, jak získat pevné připojení. Wifi internet je druhem připojení, které sice funguje kompletně bezdrátově, ale nenajdeme u něj stejné hodnoty jako u jiných.

Wifi internet je oproti klasickým bezdrátovým připojením vždy bez datových limitů, takže se jedná o pevný internet vzduchem. Zároveň je ale wifi internet méně dostupný nežli jeho konkurence. Proč tomu tak je a co nám wifi internet ale může přinést?

Jaké podmínky musíte splňovat pro wifi internet?

Podmínky pro wifi internet jsou poměrně dost komplikované. To je také důvodem, proč se již nějakou dobu wifi internet nepoužívá a internet vzduchem nahrazuje pevný internet všude tam, kde je k dispozici. Základním parametrem je totiž potřeba přímého výhledu na některý z vysílačů daného poskytovatele.

Pokud na vysílač vidíte, tak můžete určitě internet vzduchem přijmout bez potíží. Pokud na něj ale nemáte žádný možný výhled, tak je bohužel nemožné internet instalovat a v případě, že mohou ve výhledu překážet občas větve (například při větru), se může stát internet i velice nestabilním.

Poskytne ale nelimitované připojení

Když popíšeme internet vzduchem jako pomalou a víceméně nestabilní technologii, tak nedává smysl, proč ho vůbec zřizovat. Smyslem ale je stále to, že se jedná o neomezené připojení k internetu. Nemusíte se proto ohlížet za vyčerpanými daty, nebo platit velice drahé neomezené tarify jako je tomu u přenosného nebo mobilního internetu. Díky tomu tak i přes svoje nevýhody může být ideální volbou.