Připojení technologií VDSL je tím nejrozšířenějším u nás, takže je zákonitě pochopitelné, že nejrychlejší připojení budou lidé vyhledávat právě v případě VDSL. Přitom jsou technologie, které mají nejrychlejší připojení mnohem kvalitnější.

Přesto je ale stále pravdou, že je nejrychlejší připojení u nás používáno právě technologií VDSL. Dnes se podíváme na to, jako nejrychlejší připojení je vám tato technologie schopná poskytnout, a kde všude toto připojení k internetu můžete v rámci České republiky používat.

Jaké nejrychlejší připojení technologií VDSL?

Současné standardy připojení k internetu přes VDSL vám jsou schopny nabídnout připojení rychlostí jednoho gigabitu. Gigabitový internet už je přitom opravdu velice rychlé připojení, které by vám nemělo ani v soukromých, ani v pracovních aktivitách klást do cesty jakékoliv překážky.

Spolehnout tak můžete na to, že takové připojení bude vhodné pro náročného jedince i rodiny. Hlavní výhodou přitom je, že mnohem modernější VDSL dokáže nejrychlejší připojení k internetu nabídnout s tím, že zde je opravdu jen minimální dopad asynchronního připojení.

Jaká je ale jeho dostupnost?

Ačkoliv je dostupnost VDSL připojení k internetu opravdu velice dobrá, tak je ale problém v tom, že vám nedokáže VDSL nabídnout nejrychlejší připojení kdekoliv. Mezi nejzásadnější nevýhody tohoto druhu připojení totiž patří to, že je potřeba být pro kvalitnější připojení blízko k centrále.

S každým kilometrem, co jste vzdáleni od centrály, se vám tak snižují hodnoty připojení. Největší šance na takto rychlé připojení je tak ve větších městech s velkou koncentrací centrálních bodů, nebo případně přímo v okolí bodu, pokud máte štěstí na jeho umístění. Hlavním parametrem ale zůstává, že je VDSL opravdu nejrozšířenější možnou variantou připojení.