Samotný internet Olomouc nabídne v celé řadě rozdílných technologií. Máte k dispozici technologie založené na DSL, technologie založené na optickém kabelu i celou řadu technologií bezdrátových. Právě bezdrátový internet v Olomouci přitom nabízí v jedné z nejlepších možností v Česku. 5G internet Olomouc je totiž jednou ze sítí, které už plně podporují připojení k internetu technologií 5G v České republice.

A takových měst prozatím opravdu zas tak moc není. Někteří operátoři sice dokáží nabídnout 5G už poměrně v rozsáhlém spektru měst, ale 5G internet Olomouc patří mezi jednu z nejlepších základen. A co že nám vůbec dokáže 5G internet vůbec nabídnout? Na to se podíváme v dnešním článku.

Stabilnější a rychlejší, než 4G sítě

5G síť jako taková je v České republice poměrně mladá. Donedávna se čekalo na příchod dalšího operátora, dokud se neotevřou vysílací pásma pro jednotlivé poskytovatele. Kvůli tomu také bylo připojení k internetu touto technologií nedostupné, ačkoliv už někteří operátoři udělali potřebné kroky k přechodu na lepší standard.

Oproti 4G nabídne modernější 5G síť rozhodně mnohem stabilnější připojení. Vděčí za to především vyšší vysílací frekvenci, která nemá takové ztráty signálu. Zároveň nabídne ve stejné závislosti i víceméně dvojitou rychlost.

Internet Olomouc překonává také starší wifi připojení

Bezdrátový internet Olomouc po dlouhou dobu realizovala především formou wifi připojení. To sice má mnohé výhody, ale zároveň wifi připojení k internetu může mít řadu nevýhod. Jejich hlavními nevýhodami jsou poměrně nízké rychlosti a stabilita, která může být v závislosti na počasí a podmínkách proměnlivá.

Zároveň ale wifi připojení k internetu bylo jedním z dražších způsobů. Postupně jej tak pochopitelně začíná připojení technologií 5G nahrazovat v nabídkách i v preferencích jednotlivých klientů.