Hraní počítačových her je velice náročné nejen na samotnou sestavu, ale také na připojení k internetu. Gigabit internet je tak jasnou volbou pro každého ambiciózního hráče, který paří na vysoké úrovni. Internet nabízí spoustu výhod, které se netýkají pouze samotné vysoké přenosové rychlosti.

Navíc je potřeba splnit celou řadu podmínek, které by jinak mohli internet o jeho potenciál připravit a celé připojení k internetu by tak rázem bylo mnohem slabší. Přemýšlíte také vy o tom, že si zařídíte pevný internet pro svoji domácnost?

Neuvěřitelně rychlé připojení lze jednoduše degradovat!

Můžete mít sebelepší připojení, ale je potřeba myslet na několik důležitých věcí. Gigabit internet může v některých případech limitovat výkon routeru, nebo dokonce síťové karty. Jakmile máte starší nebo integrovanou síťovou kartu, je možné že je stále jen sto megabitová. Její obměna je tak jasným cílem.

Vedle toho je potřeba pořídit i kvalitní router. Je sice pravda, že papírově gigabit internet víceméně zvládá každý router, ale při testu různých zařízení je připojení k internetu výrazně odlišné nejen rychlostí, ale také stabilitou. To se ve hře může projevit například lehkými lagy. Připojení kabelem místo bezdrátové technologie je pak naprostou samozřejmostí. V této době však již ani připojení přes wifi namísto kabelového připojení nemusí být žádný problém, pokud je router umístěný v dostatečné blízkosti zařízení, je výsledná rychlost připojení jen o málo nižší než v případě kabelového napojení. Běžná domácnost si vystačí s routerem s cenovkou do 2 000 Kč, při pořízení kvalitního routeru můžete ušetřit, pokud narazíte na nějakou slevu nebo slevovou akci do obchodů s elektronikou, jako je Comfor.cz, Mall.cz nebo Alza.cz.

Výborný gigabit internet od O2

Všichni mobilní operátoři dnes nabízejí mimo mobilní služby, také pevné připojení k internetu. Někteří to ale dělají ještě o úroveň lépe. Jako například modrý operátor s názvem O2.

Nejvyšší tarif O2 s názvem platinový internet, vám nabízí gigabit internet s výbornými vlastnostmi. Pevné připojení realizované nejmodernější ADSL linkou je výborné nejen pro hráče počítačových her, ale i pro různé pracovní využití a pro velké rodiny.