Nejlepší antiviry na světě jsou pochopitelně velice důležitou součástí celého virtuálního prostoru na internet. Bez nich si nedokážeme představit bezpečné připojení k internetu. Zatím co jsou škodlivé kódy stále schopnější, musí být schopnější i nejlepší antivirové programy na světě. A ačkoliv se každý antivir chová trošku odlišně a je účinnější na jiné hrozby, tak se za nejlepší antiviry na světě považuje poměrně úzká řada.

Dnes se podíváme právě na ty nejlepší antiviry na světě, které jsou mimochodem využívané také hojně v našich podmínkách. Některé z těch, které patří mezi nejlepší antiviry na světě navíc disponují i verzí zdarma pro bezpečnější připojení k internetu.

ESET NOD32 jako pomyslná elita

Pokud bychom chtěli najít antivir, který je užívaný nejvíce, tak bychom se nejspíš bavili o antiviru od společnosti ESET. Ačkoliv NOD32 patří mezi ty antiviry, které mají volnou licenci, tak se mnohem častěji používá placená licence, která nabízí opravdu velké množství přídavných funkcí.

Není se tak čemu divit, ačkoliv licence není zrovna nejlevnější. Výhodou ale je, že ESET stejně jako celá řada společností podporuje multilicence. Díky tomu můžete firmu, rodinu nebo školu vybavit antivirem za skvělou množstevní slevu. Právem pak NOD32 patří mezi nejlepší antiviry pro bezpečné připojení k internetu.

Norton antivirus nabídne velké kompromisy

U společnosti Norton je rozhodně zasloužené uvedení mezi nejlepší antiviry na světě. Má to ale podstatný háček. Rozhodně byste měli pro bezpečné připojení k internetu využívat placené verze tohoto software. Účinností je rozhodně srovnatelný se svojí největší konkurencí na trhu. Ale ve free verzi bohužel obsahuje opravdu jen nedostačující základ. Na druhou stranu, Norton je velice často nabízený k zařízení za výhodnou cenu, která jej může zpřístupnit i těm, kteří na software šetří.