Kolem nabíjení mobilního telefonu panují i v dnešní době nejrůznější povídačky, mýty a báchorky, kterým stále někdo věří. Opravdu si myslíte, že je nutné vybíjet baterii až do nuly, nebo že se nabíjený telefon nesmí používat?!

Nabíjení mobilního telefonu – mýty, kterým stále někdo věří. A co vy?

Nabíjení mobilního telefonu je činnost, kterou většina z nás dělá dnes a denně. Kdekdo by si myslel, že na tom prakticky není co zkazit, že je to tak běžná věc, kterou zvládne úplně každý. A to je samozřejmě pravda, na nabíjení mobilního telefonu skutečně nic není, přeci jen stačí nabíječku strčit do sítě, druhý konec do telefonu a je to.

Jenže!

Pokud jde o nabíjení, mnoho lidí stále věří nejrůznějším povídačkám, které se k němu pojí. A co vy? Také stále věříte následujícím mýtům, které už dávno nejsou pravda, nebo jsou pravda třeba jen z části?

Mýtus první: nabíjený telefon nesmíte používat!

Takhle se možná dříve strašily děti, když rodiče chtěli, aby šly děti ven a ty se stále nechtěly hnout z místa, protože raději trávili čas hraním her na mobilu. Tak jim rodiče řekli, že seď se telefon nabíjí a nesmí se na něho sahat, což děti vzdaly a šly skutečně raději ven, aby nějak “zabily” ten volný čas. Jinak je to blbost, používaný telefon se maximálně nabije o něco později, ale nic jiného mu skutečně nehrozí.

Mýtus druhý: mobilní telefon musíte vybít až do nuly!

Telefon je zapotřebí úplně vyšťavit, stáhnout ho až na samotnou nulu a teprve poté můžete být tak laskaví a strčit do něho konektor nabíječky, aby opět nabral sílu. Haha, ani tohle není pravda, nemůžete věřit všemu. Tahle rada možná platila kdysi, kdy se ještě v mobilních telefonech používaly staré baterie, pokud ale jde o ty současné, pak skutečně není potřeba telefon úplně vybít, abyste ho zase mohli  nabít. To fakt ne.

Mýtus třetí: při nabíjení musíte zavřít všechny aplikace!

A běda, jak dáte telefon nabíjet a zůstane vám některá aplikace běžet na pozadí, to si koledujete o pěkný průšvih. Vážně? Ale kdepak! Doporučení o vypnutí během nabíjení se týká například navigace nebo mobilních dat, což jsou věci, které si pro sebe nárokují velkou část operační paměti.