Přijímat 5G síť na svých zařízeních by měla být teoreticky schopna naprostá většina lidí. Může se ale stát, že vám nebude na mobilu či kterémkoliv jiném zařízení fungovat správně. V některých případech může jít o to, že vaše zařízení není schopné 5G síť využívat. Často ale může jít i o cílené limitování operátora, kteří neomezené tarify mohou vyvažovat různými limitacemi.

Ne každý z běžně dostupných tarifů totiž síť 5G základu obsahuje. A přesně tyto dva nejzákladnější problémy a jejich řešení vám nabízíme dnes tak, aby i vám síť 5G fungovala co nejlépe.

Jak poznám, že moje zařízení podporuje 5G síť?

Otázkou zůstává, podle čeho lze poznat, že konkrétně vaše zařízení síť 5G nepodporuje? Všechny služby jako volání a jim podobné vám přeci budou i nadále fungovat zcela stejně. Tou nejlepší možností, jak zjistit podporu 5G, jsou samozřejmě oficiální dokumentace.

Dá se souhrnně říci, že všechna zařízení vyráběna přibližně od roku 2017 podporují veškeré funkcionality včetně 5G sítě. Patří sem kupříkladu i efektivní volání díky datům s názvem VoLTE. Mimo oficiálních dokumentací ale najdete i celou řadu standardních webových stránek, které vám představí funkcionalitu 5G pro váš telefon.

Pozor! Občas mohou limitovat operátoři

Není žádnou výjimkou, že mohou i operátoři samotní limitovat svoje klienty v rychlosti. Ve svých tarifech obsahujících neomezené volání a další funkce, to například zavedla společnost T-mobile. V několika stupních tarifů si totiž užijete neomezená data.

Rozdílem je ale rychlost, na které budou data fungovat. Některé jsou limitované na naprostý základ 4G připojení a tím pádem nebudou splňovat rychlost typickou pro 5G. Informace vždy najdete v tarifní nabídce konkrétního operátora, jehož služby odebíráte.