Nejedna emailová schránka již byla napadena spam zprávou, ve které stálo, že útočník získal naprostou kontrolu nad adresou, na níž tento email posílá a pakliže její majitel nezašle peníze, okamžitě zveřejní choulostivé záběry, na nichž bude majitel emailové adresy, jak se uspokojuje před svým počítačem. 

Podobný spam jako loni

Pokud jste tento vyděračský email ve své emailové schránce ještě neobjevili, buďte rádi. Na první pohled se totiž tváří opravdu důvěryhodně a v adresátech vyvolává dojem, že je skutečně pravý. Není se tak čemu divit, že se nechají napálit a ve strachu, že na internet snad uniknou některé jejich intimní záběry, zašlou peníze.

Podobný spam se v emailové komunikaci šířil již v loňském roce. Minulý rok v září ale tento druh podvodného emailu RAT nevypadal tak důvěryhodně. Oproti letošnímu roku totiž útočník posílal email, který byl očividně napsaný někým jiným v cizím jazyce, ze kterého jej dotyčný pomocí překladače přeložil.

Nenechte se vydírat

Pakliže by vám vyděračský spam email opravdu přišel, nenechte se jím vydírat a rozhodně nikam neposílejte peníze. Naštěstí drtivá většina lidí tento email automaticky hodí do koše, o čemž svědčí i nenarůstající konto onoho vyděrače, na které zatím přibylo jen opravdu málo.