Internet pro hráče rozhodně bude automaticky muset splňovat opravdu velké množství požadavků. Kvalitní internet pro hráče musí v první řadě splňovat vysokou rychlost stahování i nahrávání dat, přičemž je extrémně důležitá i celá řada dalších věcí jako je rychlost odezvy ping, nebo popřípadě stabilita připojení.

Jenže ne každá technologie připojení k internetu je opravdu tou nejlepší volbou pro internet pro hráče. Vedle toho je potřeba myslet i na to, že ne každý chce za internet pro počítačové hráče dávat nejvyšší možné částky. Na kolik vyjde a jakou technologii tedy zvolit, to vám poradíme právě dnes.

Optický kabel je jednoznačným vítězem

Optický kabel je v mnoha ohledech opravdu tím nejlepším připojením k internetu. Na jedné straně vám nabízí opravdu velice stabilní připojení při vysokých rychlostech, ale má také svoji nevýhodu. Tou nevýhodou je fakt, že je připojení k internetu přes optický kabel dostupné jen ve větších městech. Pokud tak hledáte internet pro PC hráče v menším městě, tak zajisté můžete mít často problém.

Mimo toho ale počítejte také s tím, že se najdou i technologie jako je například VDSL. U nich rychlosti ani technika nemusí být automaticky tak moc dobré, ale zase se můžeme spolehnout na to, že připojení k internetu přes VDSL má opravdu vysokou dostupnost po celé republice.

Jakou rychlost pro hráče ideálně zvolit?

Základní rychlostí pro internet počítačového hráče bude minimálně dvě stě padesát megabitů. V takové rychlosti můžete počítat s tím, že vám většinou bude stačit připojení k internetu pro většinu her. Jenže může se bohužel stát také to, že některé hry budou požadovat ještě lepší odezvu a datový tok. Jde především o realtime střílečky a podobné žánry, kde je maximální odezva základem.