Za mobilní tarify platíme v České republice nejvíce z celé Evropy, přičemž nejdražší paušály mají paradoxně ti z nás, kteří si vydělají nejméně. Není to trochu vtip? Bohužel ne!

Nejdražší mobilní tarify v Evropě

Mobilní tarify jsou v Česku na nejvyšších částkách z celé Evropy, což rozhodně není prvenství, kterým bychom se chtěli chlubit. Nejenže platíme ze všech nejvíce, ale nejdražší služby u nás mají sjednaní ti, kteří si vydělají nejméně.

S rostoucími cenami souměrně rostou i ceny služeb, což je vcelku logické. Nicméně i přesto projekt České spořitelny odhalil zajímavý fakt: nejvíce platí ti, kteří mají nejméně peněz.

Kolik za mobilní tarify platíme?

Podle statistik lidé s příjmem do 10 000 Kč měsíčně platí za mobilní služby průměrně okolo 680 Kč, což je statisticky o celých 11 % více nežli ti, jejichž měsíční příjem se pohybuje mezi 10 000 až 20 000 Kč.

Jak je to možné? Hlavní ekonom České spořitelny, David Navrátil, v tom má docela jasno: za vším podle něj stojí malá informovanost o možnostech, mezi nimiž uživatelé mohou vybírat. Dále je na vině slabší vyjednávací pozice.

Ceny napříč Českou republikou

Zajímá vás, jak jsme na tom s cenami za mobilní služby v rámci jednotlivých krajů? Pak byste možná chtěli vědět, že nejvíce platí občané žijící v našem hlavním městě, jež za mobilní tarif platí průměrně 750 Kč, hned za nimi jsou lidé ze Středočeského kraje, kteří platí v průměru 734 Kč měsíčně. Nejméně pak platí lidé z Vysočiny, kde je průměrná platba okolo 600 Kč.