Poplatek za převod nespotřebovaného kreditu? To je novinka, se kterou přišli mobilní operátoři. Podle určitých zdrojů tak jednají v rámci dubnového zjednodušení pravidel při přechodu ke konkurenci. 

Jeden poplatek zrušen, druhý zaveden

V dubnu tohoto roku došlo k výrazné změně, pokud jde o přechod od jednoho operátora k druhému. Nově si tak operátoři nemohou účtovat sankce za předčasné ukončení smlouvy, jako tomu bývalo doposud. Operátoři však nelenili a hned přispěchali s další formou poplatku, kterou začali na svých zákaznících vymáhat.

Převod nespotřebovaného kreditu za peníze

Novela zákona se týká jak smluv, tak i předplacených karet. Jejich majitelé si mohou při změně operátora a přechodu k jinému převést nespotřebovaný kredit ke konkurenci. Tato služba však může být podle novely zpoplatněna, pakliže je to tak uvedeno ve smlouvě. Dále je vysvětleno, že výše daného poplatku musí odpovídat skutečným nákladům, které konkrétnímu operátorovi při vrácení zůstatku vzniknou.

Operátoři využili příležitosti

Mobilní operátoři této příležitosti samozřejmě hned využili a přispěchali s novými poplatky. Každý operátor si přitom za stejnou službu účtuje jinou částku. Nejlevnější to mají zákazníci, kteří přechází od T-Mobile, ten si za převod nespotřebovaného kreditu účtuje 119 Kč. O něco dráže je na tom Vodafone, který službu zpoplatnil částkou ve výši 149 Kč. Nejdražším z trojice je potom modrý operátor O2, u kterého přecházející zákazníci zaplatí 199 Kč.