Za poměrně krátkou dobu své existence je mobilní internet rychle se rozšiřující a zdokonalující sítí. Požadavky lidí i výkon zařízení se každoročně mění, a tak musí svoje standardy zvyšovat i internet v mobilu. A to po všech různých stránkách, které by vás mohly napadnout.

Neustále vyvíjení nových a modernějších sítí, přičemž přicházejí 5G pozvedne mobilní internet na vyšší úroveň, než na které byl doteď, se táhne ruku v ruce se zvyšujícími se kapacitami a přijatelnější cenou dat od mobilních operátorů. Jaké možnosti vám v současnosti nabízí místní operátoři?

Víte, kde má mobilní internet největší výkon?

Ve světě se pomalu dostává ke slovu aktuálně nejnovější 5G technologie, která ve většině okolností nabízí rovnou několikanásobné navýšení hodnot. A to nejen nahrávání či stahování dat, ale také odezvu na síti a spoustu dalších vlastností, které internet v mobilu posílají na vyšší úroveň.

V rámci České republiky už jsou někteří operátoři schopni 5G také nabídnout. Konkrétně O2 už nějakou dobu testuje užití sítí 5G v České republice a v rámci zkušebního provozu si jej můžete užít na několika místech ČR mezi něž patří například část Prahy, Kolín, Kladno nebo Karlovy Vary. Oproti tomu kvalitní 4G mobilní internet pokrývá už kompletní Českou republiku v případě všech operátorů. Pochopitelně ale signál kolísá či mizí v některých obtížnějších terénech.

Cenové nabídky se oproti zahraničí konečně lepší

Mobilní operátoři byli dost dlouho pod palbou tvrdé kritiky kvůli vysokým cenám, za které internet v mobilu u nás nabízeli. Vždyť ve všech ostatních sousedních zemích vyšel jen na zlomek naší ceny! Ceny se nezměnily, ale operátoři naopak zvýšili obsah balíčků, které můžeme získat. Několika gigabitové tarify jsou už naprosto běžným obsahem balíčků okolo několikaset korun. V ceně od sedmi set korun navíc už můžeme získat i kompletně neomezený mobilní internet.