Internet na cestování je jednou z nejdůležitějších věcí, kdykoliv se vydáváme do ciziny. Ačkoliv v minulosti pro nás nebyl internet na cestování naprosto nepostradatelný, tak dnes už by si víceméně nikdo nepředstavil vyrazit do neznámých zemí, aniž by u toho internet na cestování neměl k dispozici.

Přitom ale přichází velice důležitá otázka, jaký internet na cestování zvolit. Vybírat si můžete mezi klasickou možností, kterou je internet do mobilu, nebo případně náhradou, kterou využijí i vaše počítače, kterým je přenosný internet. Co ale zvolit spíše?

Přenosný internet je mnohdy zbytečný

Přenosný internet je technologií, která se používá ke zprostředkování připojení i takovým zařízením, která nemají sama o sobě žádný SIM port. Jedná se o stejný druh internetu jako jsou mobilní data, ale pracuje odlišně v tom smyslu, že k němu přiřazená SIM karta je funkční pouze co se týče přijímání a odesílání mobilních dat.

Pokud jej ale chcete užívat také mimo zařízení, která nejsou vybavena SIM kartou, tak máte možnost využít speciální moduly, které přenosný internet přes USB mohou zprostředkovat i jiným druhům zařízení. Jedná se ale o záležitost, kterou jen málokdo bude užívat také u sebe doma.

Mobilní data jsou mnohem praktičtější

Pokud používáte mobilní data v domácím prostředí, tak je pro vás mnohem jednodušší je používat stejně tak jako internet na cestování. Pokud se budeme navíc pohybovat v rámci Evropské unie, tak máme připojení za stejných podmínek, jako je tomu v domácím státě. Mimo ni se ale musíme připravit na specifikaci v tom smyslu, že se budeme pohybovat v různých roamingových pásmech, kde ale budou mnohdy vysoké ceny za jednotlivé megabajty. Proto se vyplatí na základě země, kam cestujeme nejdříve stanovit, jestli nebude pro naši cestu výhodně zvolit dočasný roamingový tarif.