Mobilní data jsou pro většinu lidí součástí každého dne, která patří mezi nepostradatelné součásti našeho profesního i soukromého života. Pro každého jsou ale data v mobilu velice rozdílnou věcí podle toho, kolik jich potřebují. Díky tomu také existuje celá řada tarifů, které mobilní data nabízejí v různém množství.

Jakým objem ale mají data v mobilu splňovat v případě, kdy se jedná o nenáročné uživatele? Dnes se podíváme na to, jaká mobilní data vystačí různým uživatelům podle toho, jaké potřeby mají.

Občasné používání internetu a prohlížení webu

Nejmenší mobilní tarify počítají vesměs pouze s tím, že se internet používá pouze pro nejjednodušší aplikace a prohlížení webu jako takového. Zde se tedy budeme měsíčně pohybovat přibližně ve stovkách megabitů, maximálně v jednom gigabitu.

Jedná se většinou o lidi, kteří užívají internet pro ty nejzákladnější účely. Typicky jsou takové mobilní tarify stavěné pro nejmenší děti nebo pro seniory.

Základní užívání multimédií a služeb

Pokud jsme ale aktivními uživateli sociálních sítí, především potom multimediálních jako je Instagram nebo Tik Tok, tak bude potřeba volit mobilní tarify, které mají většinou minimálně gigabity datové kapacity. Pro všechny tyto případy musíte počítat s tím, že moderní multimédia i přes dobrou optimalizaci dat dokáží čerpat i stovky megabitů za velké a kvalitní videosoubory.

Neomezená data dnes nejsou vzácností

Neomezené mobilní tarify vám ale dneska nabídnou ještě o mnohem lepší možnosti než jenom tarify s vysokou datovou kapacitou. Většinou se dokonce mohou tyto neomezené tarify pohybovat velice blízko celé řady dalších tarifů cenovou hladinou. U většiny operátorů jsou ty nejlevnější neomezené tarify kolem sedmi set korun, díky čemuž vám dokáží nabídnout zajímavou cenovou alternativu.