Mobilní data jsou pro většinu z nás v dnešní době naprostým standardem. Jelikož chceme mít možnost připojení k internetu prakticky odkudkoli, necháváme si od svých mobilních operátorů data nabídnout. Chcete prozradit, kde mají mobilní data nejlevnější a kde naopak platí nejvíce?

Česká republika nabízí mobilní data draze

Chcete vědět, jak si s cenou za data vede Česká republika? Možná vás to (ne)mile překvapí, že Česká republika patří k nejdražším státům, kde za využívání mobilních dat platíme nejvíce peněz. Naše země se v pomyslném žebříčku umístila až na třetím místě od konce, po ní má ještě dražší data už jen Řecko a Maďarsko.

Inu, je to trochu smutné zjištění, že?

Čím více operátorů, tím nižší ceny?

Podle analýzy, kterou provedla společnost Rewheel Research, vyplynulo, že pokud jsou v zemi čtyři operátoři, snižují se ceny nejen za mobilní data, ale za nabídky mobilních operátorů celkově. U nás se v současné době na v pořadí čtvrtého operátora čeká, ale tohle zjištění by pro nás mohlo být příslibem, že se možná i my dočkáme lepších a především nižších cen.

Data neomezeně? Jen někde!

Věřili byste tomu, že některé země nabízí svým zákazníkům neomezená data? U nás se toho asi nedočkáme, ale například ve Finsku, Bulharsku, Nizozemsku, Chorvatsku, Estonsku, Lotyšsku a dokonce i v sousedním Slovenku je to naprosto běžné!