Vyplatí se mít v dnešní době profil na LinkedInu? To je otázka, se kterou si možná pohráváte i vy v souvislosti s narůstající popularitou této profesní sociální sítě. Pokud váháte, zda založení profilu na LinkedInu skutečně potřeba, určitě oceníte náš dnešní článek, ve kterém pro vás máme důvody, pro které to určitě stojí za to alespoň zvážit.

Proč si založit profil na LinkedInu?

V následujících řádcích vám dáme trojici důvodů, pro které stojí za to vytvořit si profil na této profesní síti, která slouží k hledání práce, oslovování obchodních partnerů nebo budování sítě kontaktů.

Za prvé: inspirace

Na LinkdedInu můžete najít dnes a denně mnoho inspirace. Spousta lidí využívá zde založený profil mimo jiné také k tomu, aby zde ostatním sdíleli své zkušenosti, poznatky nebo jen odkazy, které je něčím zaujaly a přišly jim zajímavé.

Za druhé: kontakty

Kdo chce v životě něčeho dosáhnout, ten moc dobře ví, co je jednou ze základních přísad úspěchu. Hádáte-li, že jde o kontakty, pak hádáte správně. Pokud máte kontakty (kontakty na správných místech), všechno jde rázem daleko jednodušeji. A s pomocí profilu na LinkedInu si můžete vybudovat síť kontaktů, které vám přijdou vhod.

Za třetí: vizitka

Mít profil na LinkedInu se vyplatí i proto, že se může stát vaší vizitkou. Je to perfektní místo, kde se můžete prezentovat, kde můžete ukazovat svou práci a znalosti v oboru. Můžete se zde blýsknout, udělat dojem.