Která média mají v České republice mezi občany největší důvěru? Na to se mimo jiné zaměřil Reuters Institue, který důvěryhodnost českých médií zařadil do své každoroční zprávy. Jak si tedy stojí média v Česku?

Nejdůvěryhodnější média v České republice

Statistiky hovoří jasně: Češi nejvíce důvěřují Českému rozhlasu a České televizi. Těmto dvěma médiím projevila v analýze důvěru většina z nás. Pokud bychom se chtěli podívat na finálovou pětici, museli bychom sem zařadit ještě server iDnes.cz, Aktualne.cz a televizi Prima, která se umístila na páté pozici.

Médiím důvěřuje jen málokdo

Ačkoli z analýzy vyšla jako nejdůvěryhodnější média dvojice Českého rozhlasu s Českou televizí, nic to  nemění na skutečnost, že v Česku médiím příliš nedůvěřujeme. Obecně totiž důvěru vyjádřilo jen 33 % internetové populace. Ze 38 zkoumaných zemích se ta naše umístila až na 30. místě, takže skoro na konci.

Zprávy na mobilu sleduje čím dál více lidí

Statistiky dále odhalily, že čím dál více lidí sleduje zprávy na mobilním telefonu, čemuž nahrává do karet skutečnost, že bez mobilu si v dnešní době svůj život dokáže představit jen málokdo. V porovnání s rokem 2015, kdy zprávy na mobilu sledovalo jen 34 % lidí, v roce 2019 už to bylo 51 %.