Především ve větších městech, kde se ocitá pohromadě hodně Wifi zařízení, se může stát, že budete mít problém se stabilitou signálu. Jednou z cest, jak to zlepšit, je nastavení routeru. Samo nastavení routeru je jednou z věcí, které dokáží nejen stabilitu, ale i sílu signálu a popřípadě i dosah nastavit podle představ.

Podíváme se tedy na to, jak se dostat do nastavení vašeho routeru a následně si představíme i základní položku v nastavení routeru, která nejvíce ovlivňuje sílu připojení k internetu, při používání domácího wifi routeru.

Jak se dostat do nastavení routeru?

Základem, který je pro nezkušené často největší problém, je právě samotný přístup do nastavení. Je zde veškeré nastavení vašeho připojení k internetu, tak je pochopitelně hlídané. Nejdříve připojte kabel do routeru a následně se podívejte na štítek zespod routeru či do manuálu.

Najdete zde dvě základní informace. A to IP adresu, která se vyplňuje do okna prohlížeče, a následně také přihlašovací údaje do administrace. Vše si můžete změnit a pokud jste je zapomněli, tak dlouhým zmáčknutím reset tlačítka na routeru obnovíte tovární nastavení. Jenže pozor, obnovíte tím i nastavení zařízení, nejen přihlašovací údaje!

Najděte ideální pásmo pro wifi

A teď už jdeme na samotné připojení k internetu. V menu vyberte položku wifi, bezdrátové připojení, nebo jinou podobnou podle vašeho menu. Zde máte u novějších routerů možnost automatického výběru kanálu. Pokud ji máte, aktivujte ji. Pokud ji nemáte, tak použijte některou z mnoha aplikací či programů na skenování pásem wifi. Vaše problémy mohou být totiž zde. Vaše připojení k internetu se bude křížit v signále a omezovat, pokud bude na stejném pásmu větší množství zařízení. Najděte proto takové pásmo, kde nejsou nebo jich je minimum, a změňte je v nastavení.