Ačkoliv jeden připojení k internetu naprostý standard pro všechny domácnosti, tak se i tak spousta lidí snaží hledat co nejlevnější internet. Především v případě, kdy nepoužíváte internet k aktivním věcem jako jsou online hry či práce, tak pro vás nejlevnější internet od celé řady poskytovatelů může být to pravé.

Navíc je vždycky využití a potřeba rychlosti internetu silně ovlivněna tím, kolik lidí v domácnosti internet používá. Dnes vám ale řekneme, co byste mohli očekávat za vlastnosti, pokud zvolíte právě nejlevnější internetové připojení.

Záleží hodně na technologii

Jednou z nejdůležitějších věcí je pochopitelně technologie. Když zvolíme pevné připojení přes VDSL, nebo dokonce nejlevnější optický internet na trhu, tak pochopitelně budeme mít slušné hodnoty. Přitom zcela naopak bezdrátový internet je i ve svých nejlepších tarifech podstatně pozadu jak rychlostí, tak i dostupností a případnou stabilitou.

Nejlevnější internet s VDSL

Technologie VDSL je asi to nejlepší, pokud chceme zvolit nejlevnější internet. Všechno je založeno na tím, že se připojení k internetu s touto technologií šíří velice rychle a jednoduše. Proto mohou poskytovatelé nabídnout vysoké pokrytí. Nejlevnější internet s VDSL bude rozhodně stačit na standardní procházení webových stránek, popřípadě i přehrávání médií v základní kvalitě.

Bezdrátový internet značně ztrácí

Zcela naopak bezdrátový internet sice můžete sehnat za drobné ceny, ale v nejnižších tarifech vám bude stačit na pohodlné procházení stránek a multimédií v základní kvalitě. Rozhodně nemůžete očekávat, že by nejlevnější internet s touto technologií dokázal poskytnout pohodlné hraní, sledování streamů a další činnosti. Vždy ale záleží na tom, co konkrétně si budete od svého připojení přát, pro mnohé to může být dostačující.