Viber je mobilní komunikační aplikace, kterou v současné době využívá spousta lidí. Nově teď přináší funkci Local Number neboli lokální číslo, díky kterému máte možnost pohlídat si útratu za roamingové služby za hranicemi naší země. Pokud odjíždíte do zahraničí, pomůže vám funkce Local Number používat lokální číslo a automaticky na něho přesměrovat hovory.

Viber a jeho nová funkce: kolik to stojí?

Asi to úplně první, co vás určitě zajímá, je cena za tuhle službu, protože správně předpokládáte, že to nebude zadarmo. Pravda, zadarmo to opravdu není, ale jak se říká: zadarmo ani kuře nehrabe. Funkce local number je zpoplatněna a vyjde vás na 5 USD měsíčně, což zase není taková raketa, nad kterou byste museli protočit panenky.

Dobrou zprávou je, že služba funguje po celém světě. První lokální čísla má aplikace Viber rezervována v USA, Velké Británii a Kanadě. To je super věc pro ty, kteří se do těchto zemí chystají a chtějí zde volat a posílat SMSky, aniž by museli platit za mezinárodní hovory.

Podmínka? Připojení k internetu!

Funkce Local Number od Viber vám bude fungovat pouze v případě, kdy budete připojeni k internetu. Přitom je úplně jedno, jestli se k internetu připojíte skrze svá mobilní data, nebo jestli využijete bezplatné Wi-Fi připojení.

Pozor si dejte na jednu malou nepříjemnost: funkce funguje pouze při příchozích hovorech a SMS. Za odchozí hovory a SMS zprávy vám budou účtovány roamingové poplatky.