V moderním světě patří mezi jednu z největších výhod fakt, že drtivé množství oborů dokáže nabídnout příjemné množství možností na výběr. Poskytování připojení k internetu je o to lepší, že optický internet, VDSL, ADSL, internet vzduchem a mnohé další, jsou přitom specifickou kategorií.

Díky tomu dnes můžete vybírat z velkého množství možností. Mezi nimi je přitom právě optický internet tou možností, která dalece přesahuje jakékoliv jiné.

Maximální stabilita a rychlost připojení

Pokud vám internet kabelem přes optiku dokáže nabídnout něco opravdu navíc, tak jsou to zrovna ty nejdůležitější parametry. Rychlost a stabilita je zde na úrovni, která dalece přesahuje technologické možnosti polovodičových sítí. A to nejlepší na tom je, že ani zdaleka nemusíme končit. Technologie optického kabelu totiž nabídne spoustu výhod i do budoucna a optický internet tak využijeme o něco více.

Srovnatelná cena s konkurencí

Oproti konkurenci by člověk čekal, že automaticky optický internet bude mnohem dražší. Jenže ceny jsou naopak srovnatelné i s konkurenčními technologiemi. Díky tomu tak připojení k internetu přes optický kabel není jenom rychlé a stabilní. Je navíc i finančně dostupné, protože se pohybuje v řádu desetikorun od doposud užívaných technologií.

Optický internet a otázka dostupnosti

Aby vše nebylo růžové, tak zmíníme asi největší a jedinou citelnou chybu. A to je právě dostupnost, kterou optický internet aktuálně nabízí. Jedná se o připojení k internetu, které rozhodně nabídne výborné vlastnosti.

Jenže stejně tak ale dostupnost není ideální. Důvodem je náročnost jak finanční, tak i personální, na rozšiřování. Proto je internet kabelem mnohem dostupnější, než je tomu u klasického optického kabelu, který potřebuje zvláštní vedení i úpravu.