Digitální televize tady s námi byla opravdu dlouhou dobu. Stala se standardem zábavy v ohromném množství domácností a ve velkém množství domácností také zůstává dodnes. Jenže každé technologii jednoho dne odzvoní a výhody IPTV začaly postupně dalece přerůstat možnosti digitálních přenosů.

Pozemní televize se tak dostala do situace, kdy většině uživatelů už nemá co nabídnout navíc. A přesně proto jsou také samotné výhody IPTV o to výrazně.

Vysoká dostupnost kanálů i další výhody IPTV

Opravdu kvalitní signál pomocí digitálního vysílání bohužel nikdy neměl každý. Důvodem je především ten fakt, že pozemní vysílání na rozdíl od televize přes internet mohlo být postiženo dostupností signálů v dané oblasti.

Zatím co pro digitální televizi je to problém, tak naopak patří dostupnost mezi hlavní výhody IPTV. Internetové připojení technologiemi jako VDSL je dostupné na naprosté většině plochy České republiky. Díky vždy najdeme dostatečné připojení k internetu.

Jednoduchá instalace se počítá

Instalace, kterou vám nabídne IPTV, je mnohem jednodušší. Zatím co potřebujeme instalaci satelitu pro klasickou pozemní televizi, tak mezi výhody IPTV patří jednoduché zapojení do internetové zdířky. Díky tomu nám tak stačí pevné připojení a instalace je otázkou několika mála chvil.

Uživatel už může více, než jen sledovat

Mezi nejzajímavější výhody IPTV rozhodně patří interakce. Samotná internetová TV už rozhodně není o tom, že staví uživatele do pasivní role. Nově uživatel může mezi obsahem jednoduše volit, přetáčet si jej a mnohé další. To všechno je výhodou hlavně proto, že se nestáváte závislí jen na živém vysílání. Pokud tak například nestíháte začátek oblíbeného pořadu, tak není problém jej zkrátka o kousek vrátit a užít si ho bez omezení.