Stabilita připojení je rozhodně jednou z vlastností, které patří mezi ty vůbec nejdůležitější. Moderní technologie nám dnes už dokáží ve většině případů nabídnout stabilní připojení, ale přesto to u každé z nich není vždy naprosto dokonalé.

Stává se totiž, že se jednotlivé technologie mohou podle podmínek lišit velice výrazně právě v tomto ohledu. V dnešním článku si přitom porovnáme tři nejužívanější, a řekneme si proč jen jedna nabízí opravdu stabilní připojení.

Bezdrátové připojení a jeho stabilita

Začneme asi od toho nejslabšího článku v tomto ohledu. Samotné bezdrátové připojení je rozhodně jednou z technologií, které nabízí nejmenší stabilitu. Důvodem je, že jakékoliv technologie bezdrátového charakteru automaticky vzdáleností přenosu přichází o rychlost i stabilitu. Proto vám tak dokáže wifi internet nabídnout stabilní připojení jenom v případě, kdy je opravdu v dobré vzdálenosti od svého vysílače.

Pevné připojení přes VDSL

Celkově nejpoužívanější a zároveň také nejrozšířenější technologií je u nás VDSL, které nám nabídne už poměrně dost stabilní připojení. Důvodem je, že se už bavíme o připojení kabelem, které tak pochopitelně netrpí naprostou většinou neduhů, jako je tomu u předchozí technologie. Problémem ale je, že VDSL jako připojení kabelem dokáže vnímat sílu a kvalitu připojení podle vzdálenosti od centrály. Tím se i jeho vlastnosti dost omezují.

Opravdu stabilní internet s optikou

Pokud ale chceme mít jistotu, že náš internet bude naprosto dokonalý. Tak je pro nás optický kabel jedinou volbou. Jak v ohledu dostupných rychlostí, tak i z pohledu stability připojení k internetu. Důvodem je, že se přenáší signál pomocí světla v optickém vlákně. To má samo o sobě velké výhody, které do budoucna umožní toto připojení i zdokonalovat.