Koronavirus způsobil pokles prodeje smartphonů až o 20 %, což rozhodně není málo. Pandemie Covid 19, která se prohnala prakticky celým světem, měla na prodej chytrých mobilních telefonů bohužel negativní dopad.

Kvůli Covid 19 se prodalo jen 295 milionů chytrých mobilních telefonů

Chytrý mobilní telefon začíná v dnešní moderní době používat stále více lidí. Přichází totiž na jejich výhody, které přináší. Oproti klasickým tlačítkovým telefonům mají totiž smartphony jednoznačně samá plus.

Kvůli koronaviru, který začátkem letošního roku zasáhl celý svět, však došlo ke snížení prodeje chytrých mobilních zařízení. Celosvětově se jich prodalo jen 295 milionů.

Pokles prodeje smartphonů očima známých značek

Podle analytika společnosti Gartner mohly za pokles prodeje smartphonů nejen uzavírky kamenných obchodů, ale také restrikce týkající se cestování nebo opatrnost lidí ve zbytečném utrácení.

Pokles prodeje zaznamenala především značka Samsung. Výrobci totiž v porovnání s loňským rokem klesl prodej o 27 %. I přesto se mu však podařilo prodat celkem 54,7 milionů chytrých zařízení po celém světě.

O něco málo lépe na tom byla značka Huawei, která prodala celkem 54,13 miliony telefonů po celém světě, pokles prodeje tak činil 7 %. Na pomyslné třetí příčce se usadila značka Apple, která celosvětově prodala celkem 38,4 milionů chytrých mobilních telefonů s jablíčkem na zádech, což je o 0,4 % méně nežli v loňském roce.