Asi už nikdo z běžných uživatelů smartphonů si už nedokáže představit své zařízení bez mobilního internetového připojení. Přitom balíčky a limity mobilních dat byl dlouze a vášnivě diskutovaný problém mezi klienty.

Češi chtějí více mobilních dat, ale nevyužijí je

Po vzoru zahraničních operátorů a zahraničních balíčků operátorů, kteří operují i na tuzemském trhu, jsou čeští klienti již dlouho nespokojeni s objemu nabízených mobilních dat v balíčcích a tarifech. Opravdu dominantní číslo, které se rovná 87% současných klientů totiž během surfování vystačí s 3Gb mobilních dat.

Tento datový objem přitom nabízejí všichni operátoři v republice. Spokojení mohou být i zákazníci, kteří jsou ve zbylých 13%. Ti většinou vyžadují 5Gb dat, které také bez potíží najdeme.

Neomezená mobilní data jsou konečně i v Česku

Letošní rok byl z pohledu dat poměrně velkým milníkem. Většina vlajkových operátorů totiž do svých nabídek zahrnuly tarify v jejichž obsahu máte neomezený počet mobilních. Tarify a balíčky nejsou nikterak výrazně dražší, než omezené datové nabídky a tak je zcela pochopitelně o novinku na tuzemském trhu velký zájem.