Přechod na DVB-T2 byl ještě před pár týdny žhavým tématem, o které se zajímaly tisíce lidí. Mnoha z nich se totiž dotkl konec vysílání původního televizního standardu. Díky koronaviru, který se přehnal mimo jiné také přes Českou republiku, však byl přechod na nový standard dočasně pozastaven. Diváci se ptají, kdy dojde k jeho obnovení?

Někde se to stihlo, někde ne

Vypínání původního standardu DVB-T se v některých lokalitách stihlo ještě předtím, nežli koronavirus nejen v České republice hodně věcí změnil. Ve spoustě lokalit ale k přechodu nedošlo a právě zde se diváci ptají, kdy i u nich dojde ke změně.

Ředitel regulace radiokomunikace Marcel Procházka proto diváky informoval, že pokud vypínání DVB-T posunou o čtyři měsíce, mohlo by ke znovuspuštění dojít v červenci tohoto roku.

Harmonogram přechodu na DVB-T2 dodrží původní intervaly

Nový harmonogram přechodu musí nejdříve schválit vláda. Nic to ale nemění na skutečnosti, že budou dodrženy původně naplánované intervaly. Podle Marcela Procházky není zkracování intervalů na místě a to z hlediska technických důvodů. Také mimo jiné dodal, že by diváci neměli dostatek potřebného času se na tuhle změnu připravit.

Televizní vysílání je pro občany důležité

Veškeré plánování je přizpůsobeno současné situaci. Pohlíží se nejen na schopnost celou věc realizovat, ale ohledy se berou také na dostupnost elektroniky. Ministr průmyslu Petr Očko uvedl, že si uvědomuje, že je televizní vysílání v současné době pro diváky důležité.