Na trhu můžete najít celou řadu nabídek internetového připojení a u každého se rychlost internetu více či méně výrazně liší. Jak ale máte poznat, která rychlost internetu je pro vás dostačující a při které naopak budete strádat kvalitami, které jste očekávali?

V dnešním článku vám nabídneme přehled toho, k čemu stačí rychlost internetu běžně nabízená v jednotlivých nabídkách poskytovatelů zprostředkovávajících internetové připojení v domácnostech.

Rychlost mezi 20 až 50mbit pro jednoduché surfování

Jedná se o naprosto základní rychlost internetu u nás. Sazbu 20mbit/s nabízí například v rámci svého nejnižšího tarifu Vodafone a jedná se o rychlost, od které nemůžete očekávat víc než jednoduché procházení internetových stránek, pomalejší stahování a zároveň sledování videí a multimédií v nižších rozlišeních. Rozhodně se jedná o rychlost vhodnou pro naprosto základní uživatele.

100mbit je nejčastější rychlost internetu

V menších městech a vesnicích bývá často strop rychlosti postavený právě okolo 100mbitů, které jsou už rozhodně dostačující pro veškeré základní úkony na internetu. Jedná se zároveň o geograficky nejrozšířenější rychlost internetového připojení, protože rychlejší internetové připojení nabízí většinou poskytovatelé ve větších městech. Každopádně se s touto rychlostí nebudete cítit, jakkoliv limitováni v rámci jakéhokoliv každodenního užívání a sledování multimédií na internetu.

500mbit a královský 1Gbit pro náročné klienty

Zde se už přesouváme na připojení k internetu v opravdu úctyhodných rychlostech. Pro běžné prohlížení je to až zbytečné, ale jakmile potřebujete streamovat, nahrávat data na internet nebo hrát hry s minimální odezvou, tak se pro vás takové připojení stává automatickou povinností. Nutno zmínit, že je zároveň ideálnější pro rodiny, kde se o jednu vstupní rychlost musí dělit rovnou několik současně zapnutých zařízení.