Chytrá televize je pojmem, který získává v posledních letech spoustu nových pojmů. Na jedné straně je to díky výrobcům, kteří pojem chytrá televize popularizují ve spojitosti s lepšími funkcemi, a přitom je na druhé straně celá řada poskytovatelů připojení nebo tvůrců obsahu, díky kterým je chytrá televize ještě všestrannější.

Dnes se ale podíváme konkrétně na poskytovatele připojení a poskytovatele televize přes internet. Právě oni totiž mnohdy mohou za to, že je chytrá televize tak moc oblíbená a má tak moc výhod.

V čem je chytrá televize tak rozdílná?

Zásadním rozdílem je, že dnešní televize již nevyužívá běžného digitálního signálu, ale je to mnohem kvalitnější a komplexnější televize přes internet. Díky internetovému připojení se nemusíte potýkat s takovými problémy, jako že nedokážete zachytit dostatečný počet potřebných satelitů, nebo popřípadě nebudete ve své oblasti vůbec přijímat některé kanály.

Mimo této zásadní výhody je televize přes internet mnohem dokonalejší i v oblasti všestrannosti. Na rozdíl od jiných služeb totiž patří mezi typické multi-platformové záležitosti. To znamená, že služby díky aplikacím můžete využívat na všech standardních zařízeních se standardními operačními systémy.

Plně personalizovaný obsah a prostředí

Zatím co dříve jste měli k dispozici jedno jediné prostředí a kontinuální vysílání vám víceméně nedávalo na výběr v tom, na co se chcete zrovna dívat, tak moderní televize přes internet je v tomto naprosto odlišná. Zásadním rozdílem je využívání možnosti personalizovat rozhraní od barev a designu, přes jazyk a předvolby.

To stejné pochopitelně platí také o obsahu. Můžete i předvolit jaký obsah vás zajímá nejvíce. Nejideálnější možností je ale generování obsahu na základě toho, na co koukáte. Díky tomu vám tak nic co je ve vašem okruhu zájmů neunikne!