Webový prohlížeč je základní druh software, bez kterého si nedokážeme představit každodenní fungování. Ačkoliv nám sám Microsoft Windows nabízí webový prohlížeč Edge, nebo o dost starší webový prohlížeč Internet Explorer, tak většina lidí pro připojení k internetu užívá zcela odlišné webové prohlížeče.

A nutno dodat, že nejde o žádný rozmar, ale poměrně dost pochopitelnou záležitost. Ačkoliv se Edge posunul na jinou úroveň, tak jsou stále konkurenční webové prohlížeče na zcela jiné úrovni. Pojďme se podívat na tři tipy, na ten nejlepší webový prohlížeč pro Windows.

Nejpoužívanější je Google Chrome

A začneme rovnou od toho nejlepšího. Většina lidí připojení k internetu realizuje pomocí prohlížeče Chrome. Tento webový prohlížeč je vyvíjený od digitálního giganta Google, a také proto je natolik oblíbený. Vedle kvalitního prostředí, dobré optimalizace a rychlosti, vám totiž nabídne skvělou konektivitu. Ohromné procento na internetu užívá pracovně i soukromě služby společnosti Google, přičemž v Chrome jsou všechny importované a můžete k nim velice rychle přistoupit. Výhodou je také velké množství rozšíření.

Spící drak v podobě prohlížeče Opera

Opera by se dala opravdu připodobnit ke spícímu drakovi. Jedná se o prohlížeč, který byl dlouho oblíbený a před řadou let se na chvíli ocitl v pozadí. Dnes ale opět patří mezi dost používaný prohlížeč. Jeho hlavní výhodou je, že můžete domácí připojení k internetu užívat například i přes propojení s WhatsApp a dalšími podobnými programy. Opera na to má v základu rozhraní.

Bezpečná, ale nenasytná Mozilla Firefox

Webový prohlížeč, který jistě dělá Chromu největší konkurenci. Firefox je prohlížečem, který je právem považovaný za nejbezpečnější. Zabezpečení během připojení k internetu navíc lze ještě umocnit celou řadou kvalitních rozšíření. Nevýhodou ale je, že je Mozilla dost nenasytná. Konkrétně v ohledu využití operační paměti, kde si je schopna vyhradit i celé gigabajty.